Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2022
  • Blog
  • Montáž spoileru na naší Supru
David 02.02.2022 1507x

Montáž spoileru na naší Supru

Supra se u nás ještě ani pořádně neohřála a už se dočkala první výrazné úpravy. Pokud nás sledujete i na sociálních sítích, víte, že jsem z designu nové Supry celkově nadšený, ale drobnou výhradu jsem měl k přednímu nárazníku, konkrétně továrnímu spoileru, který se "zařezává" do nárazníku kus nad jeho spodní hranou. To se stalo také největší komplikací při výběru nového spoileru, protože požadavkem bylo právě odstranění tohoto originálního třídílného spoileru. To však splňuje jen několik málo výrobců na celém světě.

Volba nakonec padla na karbonový spoiler japonského výrobce 3DDesign. Ten překrývá celou spodní část nárazníku a výrazně mění výraz Supry. Navíc je narozdíl od většiny nabízených dílů vyroben opravdu ze 100% karbonu bez použití laminátu, plastu apod. Karbonová vlákna jsou položená v tak minimální tloušťce, že skrz spoiler doslova prosvítá světlo. Výsledkem je také nízká hmotnost 1,3 kg.

Montáž spoileru 3DDesign měla být snadná, takže jsem neváhal a pustil se do ní sám. Naštěstí návod nelhal a nejnáročnějším krokem se tak stala demontáž továrního spoileru, který byl uchycený na několika plastových příchytkách, dvou šroubech a pak na celé řadě zajišťovacích čepů, z nich některé byly schované až za středovou mřížkou. Postranní části žádný velký odpor nekladly a středová část po chvíli hledání toho správného pohybu povolila taky. Takto svlečený nárazník stačilo v místě, kde bude spoiler 3DDesign montovaný, důkladně odmastit a mohlo se montovat.

Samotný karbonový spoiler se na auto lepí pomocí oboustranné lepicí pásky po obvodu. Z originálních úchytů jsou pak využité oba šrouby po stranách, které procházejí skrz tenké válečky do originálních závitových pouzder. Právě tyto válečky představují veškerý rozdíl v nově stanovené světlé výšce nárazníku, což bylo skvělé zjištění, protože Supra bude brzy posazena na sportovní podvozek a v případě výrazného snížení nárazníku by hrozilo poškození vzácného karbonového spoileru.

Finálním krokem bylo očištění spoileru od otisků prstů pomocí detaileru Meguiar's Quik detailer. Ten v sobě nemá složky pro podporu a obnovu voskové vrstvy a tak nebude komplikovat polepení ochrannou PPF fólií, kterou Supra dostane právě včetně karbonového spoileru. Výsledek můžete posoudit na videu, které zachycuje celou montáž. Přední část konečně působí kompaktně, příjemně zmohutněla a karbon jí přidal na agresivním sportovním vzhledu. Už teď můžeme slíbit, že se karbon na autě bude dále rozšiřovat, ale o tom až příště.APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.