Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2020
  • Blog
  • Montáž sportovního podvozku na Escape6 Lamborghini Huracan
Luděk 17.09.2021 1422x

Montáž sportovního podvozku na Escape6 Lamborghini Huracan

Společnost Escape6 tvoří nadšenci do aut, kteří stále posouvají limity a zkouší nové věci. Za více než 21 let naší historie jsme se prezentovali různými upravenými vozy, kterým říkáme Showcars. Začínali jsme s Golfem třetí generace, Fordem Escort, Renaultem Megane a v průběhu let jsme toho vyzkoušeli opravdu hodně. V žádném případě jsme nezanevřeli na běžná auta, kterých na silnicích každý den vidíte desítky, nebo možná dokonce stovky, o čemž svědčí náš aktuální projekt Citigo „RS“. Ale zároveň jsme si chtěli splnit sen a podívat se i na druhou stranu spektra. Takže jsme v nedávné době pořídili Lamborghini Huracan EVO, na kterém ukážeme, že upravit se dá opravdu všechno. Od městských miniautíček, přes obří terénní offroady, až po exotická superauta.

Proč vlastně upravovat supersport, ke sportovní jízdě vyladěný již z výroby? To je častá otázka od lidí, kteří s úpravami aut nemají ještě zkušenosti. Tato otázka „proč?“ často nepřichází jen ve vztahu k supersportům. Stejně tak bychom se mohli ptát, proč upravovat rodinnou Octavii Combi nebo luxusní a k pohodlí předurčenou limuzínu Škoda Superb. Když se nad tím zamyslíte, tak je možná ještě více zvláštní sportovně upravovat auto, které původně ke sportovní jízdě vůbec určeno není. Pro nás jsou to samozřejmě jen řečnické otázky, na které moc dobře známe odpověď. A naštěstí podobných nadšenců do tuningu jako jsme my, je nejen u nás v Česku, ale i na celém světe hodně :).

Důvodů proč upravit auto jako je Lamborghini Huracan je celá řada a záleží jen na tom, z které strany to vezmeme. Takové auto si asi pořídíte hlavně proto, abyste byli něčím jedineční a na silnici se odlišili od ostatních. No a když už se chcete odlišit, tak pořádně! Sáhnete po individuálních úpravách, které si nikdo nemůže přímo u dealera nových vozů pořídit. V první řadě to mohou být kvalitní kovaná kola v jedinečném designu a barvě dle vlastního výběru. A pokud jste blázni jako my, tak prostě musíte auto dostat blíž k silnici a zároveň se zbavit těch ošklivých mezer mezi koly a blatníky. A ruku na srdce, přesto že se v propagačních materiálech a skicách Lamborghini Huracan prezentuje jako auto přilepené k zemi, realita je jiná. Auto je minimálně po vzhledové stránce odladěno spíše pro městský provoz než pro sportovní jízdu. Posuďte sami, jak extrémně snížené je na skicách (zdroj oficiální stránky www.lamborghini.com). K tomu má produkční Huracan hodně daleko – ale od toho jsme tu my, abychom to vyřešili!

kresba Lamborghini Huracan - zdroj Lamborhini.com    kresba Lamborghini Huracan - zdroj Lamborhini.com
kresba designu Lamborghini Huracan - zdroj: www.lamborghini.com

Logicky tedy na sebe první úprava našeho Lamborghini Huracán nenechala dlouho čekat. Náš cíl? Přiblížit se co nejvíce tomu, jak to designér Lamborghini Huracanu zamýšlel! My totiž zastáváme stejný názor jako designér, že auta níž u silnice prostě vypadají více sexy! Pro snížení jsme použili nejméně invazivní metodu - výškově stavitelný pružinový kit H&R. Výškově stavitelné pružinové sady jsou novinkou posledních let, kdy se začaly masivně rozšiřovat sériově montované adaptivní podvozky, nejčastěji označované jako DCC. Díky adaptivnímu podvozku může řidič pouhým stisknutím tlačítka změnit charakteristiku podvozku svého automobilu např. ze sportovního na komfortní či naopak. Tato funkce se u Lamborghini jmenuje Magneto Rheological Suspension (MRS). Montáží výškově stavitelného pružinového kitu H&R získáte možnost nastavit plynule výšku přední i zadní nápravy a zároveň zůstanou zachovány originální tlumiče se všemi svými výhodami, včetně originálního systému přizvedávání přední nápravy pro přejezd překážek, jako jsou retardéry.

   
výškově stavitelný pružinový kit H&R

Již zmíněnou hlavní výhodou výškově stavitelného pružinového kitu je to, že si výšku můžete nastavit individuálně. Ať už preferujete jen lehké snížení, nebo extrém, který jsme zvolili my. Zároveň montáž takového podvozku samozřejmě není nevratný. Tlumiče i pružiny jsou samozřejmě výměnný díl, takže se kdykoli v budoucnu můžete vrátit k sériovému nastavení, například z důvodu prodeje vozu.

Za dodavatele sportovního výškově stavitelného kitu jsme si vybrali německou společnost H&R, kterou na českém trhu zastupujeme již řadu let a máme s jejími produkty jen ty nejlepší zkušenosti. Špičkové podvozky od této společnosti jsme již montovali na celou řadu našich předešlých showcarů včetně Fordu Focus RS, který můžete stále vidět na našem showroomu.

Z montáže výškově stavitelného pružinového kitu H&R jsme natočili dokonce i video. Můžete nyní tedy posoudit sami, jak se nám tato úprava vydařila. Určitě uznáte, že rozdíl je patrný na první pohled :) A zároveň už se můžete těšit na další úpravy, které na sebe nenechají dlouho čekat a učiní z tohoto fialového Huracanu opravdový Escape6 Showcar. Další na řadě jsou kovaná kola Vossen ve zlaté barvě!


Luděk  - Escape6

   APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.