Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2020
  • Blog
  • Škoda Citigo "RS"?
David 24.06.2021 1797x

Škoda Citigo "RS"?

Jak poznáte, že je tuning nedílnou součástí vašeho života a jste jím v tom nejlepším smyslu slova postižení? Když si prostě nemůžete pomoci a každé auto, které se vám dostane do ruky si prostě musíte přizpůsobit svým představám, protože vás jednoduše irituje potkávat každý den řadu stejných aut. A co teprve, když jezdíte Škodou Citigo, kterou ve městě opravdu potkáte na každém rohu.

Tohle konkrétní auto se původně vůbec nemělo stát terčem úprav, ale mělo sloužit k přesunům z bodu A do bodu B. Jenže to bychom nebyli my, abychom v něm neviděli jeho skrytý potenciál, zvlášť s ohledem na výrazně červený lak. V hlavě se tak narodil nápad na vtipné městské vozítko v rally stylu. Cílem bylo pomocí několika málo úprav změnit tvář auta, který každý dobře zná a každý den ho mnohokrát potká na silnici, aniž by se za ním otočil.

Jednoznačně nejvýraznější úpravou jsou 17" kola OZ Racing Leggenda, které odkazují na závodní historii tohoto italského výrobce kol. Protože inspirace pro naše Citigo vycházela ze závodních vozů, tak padla volba na bílou barvu kol, která je navíc standardně doplněna o červené nápisy, které ladí s lakováním vozu. Kolové šrouby pak maskují bílé silikonové návleky. Mezeru mezi koly a blatníkem viditelně upravily sportovní pružiny H&R, které celý vůz přiblížily k zemi o 40 mm. Kombinace širších pneumatik 205/40 se sportovními pružinami způsobuje, že i při malém výkonu je s autem v zatáčkách docela zábava. Aby se "Goučku" aspoň lépe dýchalo, dostal sportovní vzduchový filtr BMC do originálního airboxu.

Škoda Citigo Escape6

Karoserii doplnil přední spoiler Maxton Design a zadní difuzor Milotec, oba díly originálně v černé lesklé barvě. Připravena už je i maska s černým rámečkem z verze Monte Carlo a černý znak. V plánu je taky střešní spoiler a polep, který by měl podtrhnout inspiraci v závodních vozech.

A abychom vysvětlili možná trochu zavádějící název tohoto článku, je samozřejmě jasné, že se nejedná o Škodu Citigo RS. Ale třeba by teoreticky nějak takhle mohla vypadat, kdyby se ji automobilka rozhodla vyrábět. Za nás sportovnější kabát Citigu sluší a takový motor 1.0 TSI pod kapotou by z něj udělal slušného městského dravce, což dokazuje i na našich cestách poměrně vzácný VW Up! GTI. Tak třeba se někdy dočkáme a vy se můžete těšit na další úpravy, kterými obohatíme toto červené Citigo. Pořád se ale budeme v tomto případě držet hesla, že méně je někdy více. Víte sami, že umíme i extrémní projekty, ale chceme, aby tato úprava byla opravdu proveditelná jednoduše každým z vás.

Škoda Citigo Escape6

Díly použité na voze naleznete zde:

Kola OZ Racing Leggenda:
https://www.escape6.cz/jednodilne-lite-kolo-oz-racing-leggenda-id433503/

Sportovní pružiny H&R:
https://www.escape6.cz/h-r-sportovni-pruziny-pro-skoda-citigo-aa-2wd-r-v-11-11-snizeni-40-mm-40-mm-id752745/

Přední spoiler Maxton:
https://www.escape6.cz/maxton-design-spoiler-pod-predni-naraznik-pro-skoda-citigo-cerny-leskly-plast-abs-id536576/

Zadní difuzor Milotec:
https://www.escape6.cz/milotec-difuzor-zadniho-narazniku-pro-skoda-citigo-2012-id734462/

Vzduchový filtr BMC:
https://www.escape6.cz/bmc-sportovni-vlozka-vzduchoveho-filtru-pro-skoda-citigo-nf-s-motorizaci-1-0-1-0-cng-green-tec-o-vykonu-60-75-hp-id697002/

Fotogalerie

Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo Škoda Citigo


APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.