Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2019

Eventuri karbonové turbo inlet vedení pro Audi RS3 8V

Nerestriktivní a tepelně izolovaný karbonový vstup do turba (turbo inlet) Eventuri pro vozy Audi RS3 8V / Audi TTRS s volitelnou možností příruby k turbodmychadlu. Hlavními přínosy tohoto vedení jsou zvětšený průměr, zlepšené proudění i kapacita vzduchu a zabránění pronikání tepla do sání před turbodmychadlem.Celý popis

17 331 Kč
Cena je včetně DPH
Příruba k turbodmychadlu:
Vyberte příruba k turbodmychadlu:
Bez příruby
17 331 Kč
Pro sériové turbodmychadlo
18 785 Kč
TTE700/625 turbodmychadlo
18 785 Kč
SRM GTX turbodmychadlo
18 785 Kč
Značka: Eventuri
Kód: EVE-DAZATRB-LHD
Přidat do seznamu
Oblíbené položky můžete přidávat až po přihlášení.
 

Karbonové turbo inlet vedení vzduchu k turbodmychadlu pro Audi RS3 8V

Nárůst výkonu naměřený na voze s hybridním turbodmychadlem: 14-20 k, 40-47 Nm
Navýšení průchodnosti vzduchu: 42% oproti sériovému vedení (při použití příruby pro dériové turbodmychadlo)

Eventuri inletové vedení k turbodmychadlu je možné kombinovat s nejnovějším Eventuri Stage 3 karbonovým sáním i s originální Eventuri Gen2 sáním pro Audi RS3 / TTRS.

Eventuri karbonové inlet vedení pro Audi RS3/TTRS

Představujeme první karbonovou náhradu sériového vedení vzduchu k turbodmychadlu (turbo inlet) pro vozy Audi RS3 8V / TTRS 8S, která je výsledkem mnohaměsíčního vývoje a důkladného testování. Objemová kapacita, kvalita proudění vzduchu a teplota - to byly hlavní kritéria, na která se Eventuri při vývoji tohoto inletu zaměřilo.

1) Objemová kapacita:
Vstupní průměr Eventuri 103 mm oproti sériovému průměru vstupu 72 mm
Výstupní průměr Eventuri 74 mm oproti sériovému průměru výstupu 56,4 mm
V souvislosti s výrazným rozdílem ve vnitřním průměru nabízí karbonový inlet Eventuri výrazně větší kapacitu pro nasávaný vzduch, který nyní veden do turbodmychadla bez nežádoucí restrikce.

2) Kvalita proudění vzduchu:
Samotný vnitřní průměr vedení by nestačil, pokud by nebyl vytvořen zcela hladký vnitřní povrch dílu. Toho bylo dosaženo použitím 100% prepreg karbonového vlákna oproti konkurenčním dílům, zpravidla vyráběným z litého hliníku. Vnitřní profil a samotné zahnutí kolena je pak kalkulováno tak, aby nedocházelo k vnitřním turbulencím, které by mohly proudění vzduchu negativně ovlivnit.

3) Teplota:
Finálním kritériem při vývoji karbonového inletu byla minimalizace pronikání tepla a tím ohřívání nasávaného vzduchu. Originální inlet je napojen přímo na turbodmychadlo a tak od něj velmi snadno přejímá teplo. Systém Eventuri využívá oddělenou přírubu, která je s inletem spojena silikonovou spojkou s tepelně izolační bariérou, která udržuje inlet mimo přímý kontakt s přírubou. Díky tomu je zamezeno pronikání tepla do karbonového inletu.

Karbonový turbo inlet Eventuri pro Audi RS3 8V / TTRS 8S je kompletně vyroben z tepelně odolnohého prepreg karbonu a byl vyvynut spolu s dalšími díly pro plnění zcela konkrétního účelu a vyroben dle nejpřísnějších standardů. Sada turbo inlet vedení se skládá z následujících částí:

- Karbonové koleno vedení vzduchu odolné vysokým teplotám
- Volitelné příruby frézované pomocí CNC
- Silikonové spojky s vnitřní vrstvou odolnou proti olejovým parám
- Stahovací spony z nerezové oceli

Eventuri karbonový inlet pro Audi RS3 / TTRS

Karbonový turbo inlet Eventuri poskytuje zcela hladký přechod mezi vstupem 103 mm a výstupem na straně turbodmychadla 74 mm. Tento přechod byl navržen tak, aby se postupně upravoval s využitím celkové délky karbonového dílu, ale aby zároveň maximalizoval objem vzduchu bez negativního vlivu na jeho proudění. Povrch dílu je zachován v přírodním matném karbonu bez čirého laku, který by nebyl schopen odolávat vysokým teplotám v místě použití. Díky použití 100% prepreg karbonu bez jiné laminace (například skelná vlákna) je povrch dílu dokonale hladký, což dále usnadňuje proudění vzduchu k turbodmychadlu. Aby byla zajištěna dlouhá životnost a také ideální odolnost proti pronikání tepla, je tloušťka stěny 2 mm po celé ploše karbonového inletu. Proti pronikání tepla je pak v kritickém místě inlet doplněn o reflektivní tepelnou izolaci.

Průřez karbonovým inletem Eventuri pro RS3/TTRS

Spolu s akcelerací vozu RS3 / TTRS generuje turbodmychadlo velké množství tepla. Protože kovová příruba inlet vedení Eventuri je přímo spojená s turbodmychadlem, navrhlo Eventuri unikátní silikonovou spojku obsahující teplotní bariéru, která odděluje tuto přírubu a samotné karbonové inlet vedení do turbodmychadla. Díky tomu karbonový díl nepřejímá teplo vznikající na straně turbodmychadla přecházející do kovové příruby.

Specifické příruby k turbodmychadlu frézované pomocí CNC:

Eventuri nabízí několik variant specifických přírub k turbodmychadlu, které je možné kombinovat s karbonovým inlet vedením. Aktuálně jsou nabízeny příruby pro sériové turbodmychadlo a pro turbodmychadla TTE 700/625 a SRM GTX3582. Další varianty budou doplňovány spolu s jejich příchodem na trh a jejich oblíbeností pro použití na vozech Audi RS3 a TTRS.

Příruby karbonového inletu Eventuri pro RS3/TTRS

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.