Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2022

Forge Motorsport turbo inlet adaptér pro Toyota GR Yaris

Sada Forge Motorsport FMTIA8 obsahuje kompletní vedení vzduchu od airboxu až po turbodmychadlo vozu Toyota GR Yaris 1.6 Turbo.Celý popis

9 035
Cena je včetně DPH
Objednáno u dodavatele - Předpokládaný termín naskladnění 30.05.2022
Kód: FMTIA8
Přidat do seznamu
Oblíbené položky můžete přidávat až po přihlášení.
 

Během vývoje tohoto dílu byl prvotním záměrem vyrobení efektivnějšího vstupu do turbodmychadla (turbo inlet), ale aby bylo dosaženo komplexního zlepšení vedení vzduchu, vyvinul Forge Motorsport nakonec kompletní sadu vedení vzduchu. Ta se skládá z kovového adaptéru na turbodmychadlo, dvou silikonových hadic s pětivrstvým protkáváním a ohýbanou hliníkovou trubkou s černým povrchem.

Každý z těchto dílů je navržen tak, aby umožňoval co nejhladší proudění vzduchu z airboxu k turbodmychadlu. Při porovnání továrního vedení a sady Forge Motorsport, je velmi dobře patrné, kolik restriktivních částí bylo nahrazeno přímým vedením vzduchu. V místě vstupu vzduchu do turba průměr vedení zvětšen ze 48 mm na 63 mm. Zvláštní péče byla věnována odstranění tzv. harmonikových dílů, kde vznikají nežádoucí turbulence při průtoku vzduchu.

Přímější vedení vzduchu bez restrikcí a zvětšená kapacita vzduchu pomáhá rychlejší akceleraci po delším brzdění nebo při změně rychlostních stupňů. O vozu vybaveného sportovním výfukem a externí řídicí jednotkou bylo samotnou instalací vedení vzduchu do turba dosaženo o 4-5 k vyššího výkonu a až o 13 Nm vyšší krouticí moment. Tyto hodnoty se mohou lišit podle konkrétní úpravy software řídicí jednotky a dalších úpravách.

Vedení vzduchu do turbodmychadla bylo testováno v kombinaci s továrním airboxem, který funguje velmi dobře, zejména v kombinaci s karbonovým nasáváním Forge Motorsport FMINLD1, které pomáhá udržet nízkou teplotu nasávaného vzduchu. Vedení by mělo být kompatibilní také s aftermarket sportovními sáními, které využívají sériový výstup k turbodmychadlu.

Celková kapacita vzduchu je použitím vedení vzduchu k turbodmychadlu zvětšena o 53% proti sériovému vedení. Tento rozdíl je patrný nejen na lepším výkonu vozu, ale také v jeho zvukovém projevu.

Základní vlastnosti vedení vzduchu k turbu:

  • adaptér na turbu vyrobený ze slitiny hliníku 6082
  • adaptér na turbu, hadicová spojka a držák trubky vyrobený pomocí CNC
  • kovové díly jsou eloxovány pro maximální odolnost, dlouhou životnost a dokonalý vzhled
  • zvětšení kapacity vzduchu
  • žádná chybová hlášení motoru
  • zvýšený průtok vzduchu
APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.