Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2019

Jednodílné kované kolo Vossen ML-X1

Exkluzivní zakázkově vyráběné kované kolo Vossen ze slitiny 6061-T6. Každé jednotlivé kované kolo Vossen Forged vzniká na základě přání zákazníka a je možné jej přizpůsobit jednak rozměry, ale také povrchovou úpravou či individuálními úpravami.

Výroba kola probíhá kompletně v Miami, USA.Celý popis

Cena od: 58 806 Kč

 
Dostupné rozměry:
19"
8,5" x 19"
9" x 19"
9,5" x 19"
10" x 19"
10,5" x 19"
11" x 19"
12" x 19"
 
 
 
20"
8,5" x 20"
9" x 20"
9,5" x 20"
10" x 20"
11" x 20"
11,5" x 20"
12" x 20"
12,5" x 20"
13" x 20"
 
21"
8,5" x 21"
9" x 21"
9,5" x 21"
10" x 21"
10,5" x 21"
11" x 21"
11,5" x 21"
12" x 21"
12,5" x 21"
13" x 21"
22"
8,5" x 22"
9" x 22"
9,5" x 22"
10" x 22"
10,5" x 22"
11" x 22"
11,5" x 22"
12" x 22"
12,5" x 22"
 
23"
10" x 23"
10,5" x 23"
11" x 23"
12" x 23"
 
 
 
 
 
 
24"
10" x 24"
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dostupné barevné varianty:
Gloss Black
Satin Black
Matte Black
Textured Black
Gloss Charcoal
Gloss Gunmetal
Matte Gunmetal
Textured Gunmetal
Gloss Silver
Satin Silver
Pewter
Battleship Grey
Espresso
Gloss Bronze
Satin Bronze
Textured Bronze
Butterscotch
Heritage Gold
Gloss Gold
Satin Gold
Denim Blue
Ultraviolet
Fire Red
Miami White
Midnight Smoke
Dark Smoke
Light Smoke
Gloss Clear
Stealth Grey
Space Grey
Platinum
Matte Clear
Patina Gold
Honeycomb
Champagne
Vintage Rosé
Amber Tone
Copper Penny
Brickell Bronze
Imperial Gold
Merlot
Vossen Red
Scarlet Red
Flamingo Pink
Deco Teal
Fountain Blue
Biscayne Blue
Limelight

VOSSEN WHEELS

Po mnoha letech zkušeností a vývoje je Vossen Wheels jednou z mála společností na světě, jejichž kovaná kola vznikají na 100% v jejich vlastním závodě se sídlem v Miami v USA.

CNC výroba kovaných kol Vossen Forged

Oddělení CNC výroby

Pro výrobu kovaných kol Vossen jsou využívány pouze ty nejmodernější CNC obráběcí stroje. Díky tomu je dosaženo hladšího povrchu kola před dalšími pracemi a celkově se zkracuje doba potřebná k výrobě kola.

Ruční úprava před finálním lakováním kol Vossen Forged

Oddělení ruční přípravy

Každé jednotlivé kolo je před aplikací finální povrchové úpravy připraveno ručně s maximální pečlivostí. Zvláště u broušených a leštěných úprav je velký poměr ruční práce, která dělá z kol Vossen umělecké dílo.

Finální povrchová úprava kovaných kol Vossen Forged

Oddělení finálních úprav

Vossen pro svá kovaná kola nabízí nepřeberné množství povrchových úprav od práškového laku, přes keramické leštění a ruční broušení. Ať si vyberete jakýkoliv povrch, vždy bude realizován přímo ve Vossen, aby byla zaručena dokonalá kvalita.

DESIGN

Mnoho světových výrobců kovaných kol se zaměřuje na výrobu kol, která jsou jednodušší na výrobu, aby navýšili celkový objem výroby. Oproti tomu Vossen nedělá v designu kola žádné kompromisy a často nastoluje nové trendy a designové směry i za cenu složitějšího a delšího procesu výroby.

Proces návrhu designu kovaných kol Vossen

Proces návrhu designu

Design každého kola začíná určením výsledného cíle. Ten vychází z aktuálních možností výroby a aktuálních trendů na trhu. Snažíme se vždy najít nějaký prvek, který na trhu s kovanými koly chybí a přenést ho do finálního produktu začínajícího 3D modelem.

Jedinečná úprava Infini-lip kovaných kol Vossen Forged

Infini-lip úprava

Poznávacím znamením nejvyšší série kovaných kol Vossen Precision Series je Infini-lip vnitřní barel. Infini-lip podtrhuje moderní, elegantní a jednoduchý design kol Vossen, protože napříč celým vnitřním barelem nenajdete jedinou hranu.

Optimalizované aplikace kovaných kol Vossen pro konkrétní vozy

Optimalizované aplikace

Každý jednotlivý vůz má odlišné parametry a prostor pro kola, stejně jako má jiné nároky na celkový design. Vossen tak ke každému vozu přistupuje naprosto individuálně na základě podrobných měření. Díky tomu je možné přizpůsobit konkávnost paprsku, jejich tloušťku apod. a optimalizovat tak vzhled, pevnost i hmotnost kola.

FLEXIBILITA KONKÁVNÍHO PROFILU KOLA

Kovaná kola Vossen a jejich flexibilní profil konkávnosti Všechna kovaná kola Vossen vznikají individuálně pro každý jednotlivý typ vozu z ingotu kovaného hliníku 6061-T6. Díky tomu se může finální kolo svou konkávností a sílou paprsků přizpůsobit jeho konkrétním potřebám. Z jednoho kusu polotovaru tak může vzniknout jak kolo se zcela plochým profilem, tak i hluboce konkávní kolo. Pokud to brzdový systém a parametry vozu umožní, je tak možné vyrobit kolo o šířce 8,5" s konkávním profilem na úrovni kol o šířce 12,5".

Možnost individuálních úprav dostupných pro kovaná kola Vossen:

 • Infini-lip = zcela hladké provedení vnitřního barelu bez hran nebo stupňovitosti (pouze pro jednodílná kola série "Precison Series")
 • Vehicle Tailored Engineering - návrh kola specificky pro daný model vozu na základě váhy, vybraného designu a požadované strukturální pevnosti (pouze pro jednodílná kola)
 • Lightening Pockets - odlehčovací kapsy na straně náboje kola
 • OEM Lug Bolts/Nuts - úprava dosedacích ploch pro šrouby umožňující použití OEM šroubů
 • OEM Center Cap - úprava středové díry umožňující použití OEM středové pokličky
 • Center Lock - úprava celkového designu kola pro použití s centrální maticí (vyžaduje vytvoření odlehčovacích kapes/varianta W03)
 • Cap Finish - různé varianty středové pokličky
 • Personalized Engraving - personalizované gravírování na vnitřní hraně
 • Exposed Engraving - viditelné gravírování na vnější hraně (dostupné pouze pro jednodílná kola série LC, LC2, ML-X a ML-R)
 • Color Matched Weights - závaží ve shodné barvě jako kolo (pouze pro jednodílná kola)
 • 10 Day Rush (Solid) - urychlená 10-denní výroba pro kola s práškovým lakem (pouze pro jednodílná kola)
 • 12 Day Rush (Transparent) - urychlená 12-denní výroba pro kola s transparentním lakem (pouze pro jednodílná kola)

ENGINEERING

Dokonalého sladění kola s vozidlem je dosaženo analýzou více než 100 různých dat a rozměrů, které jsou získávány přímo na vozidle. Tato data jsou přenesena do 3D CAD modelu, který je testován pomocí unikátního softwaru FEA (Finite Element Analysis), aby splňoval požadavky SAE a TÜV certifikace a zároveň umožnil dosahovat maximální konkávnosti kola.

Softwarové testování kovaných kol Vossen

Testování

Každé kované kolo je fyzicky testováno v souladu se standardy SAE a TÜV. Za použití unikátního softwaru FEA (Finite Element Analysis) prochází každé kolo před vyrobením náročným testováním v souvislosti se specifickým typem vozu.

Individuální měření aplikace pro každý jednotlivý vůz

Měření

Z každého vozu je odebráno přes 100 různých rozměrů a dat včetně hmotnosti nebo rozložení hmotnosti. Díky tomu je možné stanovit vždy minimální potřebnou sílu materiálu a dosáhnout tak ideálního poměru mezi pevností kola a jeho hmotností.

Vossen Vehicle Tailored Engineering

Vossen Vehicle Tailored Engineering

VTE je zárukou toho, že každé konkrétní kolo představuje optimální řešení z pohledu designu a výkonu pro konkrétní vůz. Zejména nejvyšší série Precision Series využívá veškeré dostupné informace o voze, abychom mohli nabídnout maximální možný rozměr, konkávnost, ale i odlehčení kola.

Výroba

Vossen přizpůsobil svůj výrobní proces své touze po nekompromisním designu a úrovni kvality, která nastolí nový standard mezi kovanými koly. S cílem vyrábět technologicky nejvyspělejší a designově nejdokonalejší kovaná kola, vyvinul Vossen jedinečný 8-krokový výrobní proces, který probíhá kompletně ve vlastním závodě v USA.

Materiál používaný pro výrobu kovaných kol Vossen

Materiál

Výroba kovaných kol Vossen nezačíná u ničeho jiného než u těch nejkvalitnějších kovaných ingotů vyrobených v Kalifornii, USA. Všechna kovaná kola Vossen jsou vyrobena z leteckého hliníku 6061-T6. Samotný ingot je tepelně opracovaný pro maximální integritu materiálu a vykazují stejnou nebo mnohdy vyšší kvalitu než s jakou se pracuje v OEM průmyslu.

Výroba kovaných kol Vossen - programování

KROK 1 Programování

Po dokončení návrhu a testování kola pomocí softwaru FEA je kolo v podobě CAD modelu přeneseno do softwaru výrobních strojů. Každý z nástrojů tak má jasně určený postup při výrobě kola.

Výroba kovaných kol Vossen - vznik základního tvaru

KROK 2 Výroba základního tvaru

Druhým krokem ve výrobě kola Vossen je vznik základního profilu kola. Kovaný polotovar v podobě ingotu se vloží do obráběcího stroje, který opracuje jeho vnitřní i vnější stranu. Tímto krokem je z kola odstraněno cca 70% veškerého materiálu.

Výroba kovaných kol Vossen - CNC obrábění

KROK 3 CNC obrábění

V této fázi produkce se již objevuje výsledný design kola. S každým pohybem frézy je odebráno maximálně 0,02" materiálu, aby byla zajištěna maximální preciznost výroby. Řada exkluzivních a složitých prvků frézování je aplikována výhradně na kola řady Precision Series. Ostatní kola využívají podobné postupy pběhem výroby.

Výroba kovaných kol Vossen - dodatečné odlehčování

KROK 4 Odlehčování

Ve chvíli, kdy je hotový čelní design kola, dochází k jeho otočení o 180 stupňů a doplňkovému frézování. To se provádí zejména na dosedací ploše náboje kola, kde se frézují odlehčovací kapsy. Váha se tak šetří skutečně všude, kde je to možné.

Výroba kovaných kol Vossen - gravírování

KROK 5 Gravírování

Specifikace každého vyrobeného kovaného kola Vossen jako je jeho výrobní číslo, typ vozu, pro který bylo vyrobeno, rozměry nebo povolené zatížení jsou vygravírováno na vnitřní hranu kola. I takový detail napomáhá k jeho individualitě a výjimečnosti.

Výroba kovaných kol Vossen - finální opracování

KROK 6 Finální opracování

Posledním krokem procesu samotné výroby je jemné dopracování kol na vnitřní i vnější straně. Jedná se o nejkritičtější fázi výroby, která dostává kovaná kola Vossen mezi světovou elitu. Kolo je v tomto kroce centrováno na 0,001" a veškerý přebytečný materiál je odstraněn

Výroba kovaných kol Vossen - kontrola kvality

KROK 7 Kontrola kvality

Preciznost vyžaduje neustálou kontrolu a proto Vossen průběžně kontroluje každé jednotlivé kolo a to ve všech fázích jeho výroby. Pokud kolo v jakémkoliv smyslu nevyhovuje požadavkům na kvalitu Vossen, není možné jej pustit do další fáze výroby.

Výroba kovaných kol Vossen - povrchová úprava

KROK 8 Povrchová úprava

Vlastní prášková lakovna Vossen je vybavená těmi nejmodernějšími nástroji, aby mohla proměnit surové kolo v umělecké dílo. Od keramického leštění po práškový lak představují kola Vossen vrchol v originalitě i kvalitě finálního provedení povrchové úpravy.

DOSTUPNÉ VARIANTY POVRCHOVÝCH ÚPRAV

Paleta barevných povrchových úprav kovaných kol Vossen Forged


Práškové barvy jsou součástí základní ceny každého kovaného kola Vossen. Na výběr máte z mnoha odstínů i struktury od lesklých, přes saténové a matné, až po povrch s výraznou texturou.

Nabídka povrchových úprav kovaných kol Vossen - práškové barvy

Transparentní laky jsou pro kovaná kola Vossen nabízena za příplatek, přičemž vybírat můžete u každého odstínu z varianty broušené (Brushed - viditelné vždy na vnějším kruhu pokličky) nebo leštěné (Polished - viditelné na středu pokličky s logem "V"). Všechny transparentní laky nechávají viditelnou původní strukturu kola, která je znakem CNC frézování a přípravy před finálním lakováním, která probíhá ručně.

Možnosti finálního provedení povrchových úprav kovaných kol Vossen

Nabídka povrchových úprav kovaných kol Vossen - transparentní barvy

Společnost Vossen byla založena s úmyslem nabízet špičková kola a dnes drží na trhu pozici naprosté špičky, která stanoví trendy ve výrobě a designu litých a kovaných kol. Vášeň a touha po dokonalosti zasahuje do každého aspektu činnosti společnosti Vossen. Od návrhu designu, přes výrobu a testování Vossen zcela mění dosavadní standardy v oblasti výroby kol. Se třemi desítkami let zkušeností a zastoupením ve 36 zemích po celém světě zákazníci Vossen nečekají nic jiného než vynikající kvalitu a inovaci.

Naše společnost Escape6 s.r.o. je exkluzivním dealerem litých a kovaných kol Vossen v ČR.

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.