Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2019

Karbonové sání Eventuri pro Toyota Supra A90 (MK5)

Špičkový karbonový kit sání Eventuri pro Toyota Supra A90 (MK5) se sportovním filtrem uzavřeným v rozměrném airboxu ze 100% prepreg karbonu, dvojitým přísunem čerstvého vzduchu a dodatečným tepelným štítem na straně výfukových svodů. Tento kit sání zajišťuje přísun většího objemu vzduchu k turbodmychadlu bez restrikcí a současně snižuje teplotu nasávaného vzduchu, která je kritickou hodnotou u Toyoty Supra kritickou.Celý popis

37 048 Kč
Cena je včetně DPH
Značka: Eventuri
Kód: EVE-A90-CF-INT
Přidat do seznamu
Oblíbené položky můžete přidávat až po přihlášení.
 

Karbonový kit sání pro Toyota Supra A90 (MK5)
(Na fotografii je zobrazen vůz, který má mimo sání Eventuri instalovaný také kryt motoru Eventuri, který je třeba objednat samostatně)

Karbonové sání Eventuri pro Toyota Supra MK5 A90

Karbonové sání Eventuri pro vůz Toyota Supra A90 (MK5) bylo vyvinuto tak, aby zásobovalo turbo maximálním možným množstvím vzduchu, proudícím co možná nejméně restriktivním způsobem a zachovávajícím si co nejnižší teplotu nasávaného vzduchu. Vzhledem k tomu, že sání vzduchu je u Toyota Supra umístěno v blízkosti výfukových svodů, je funkčním řešením sportovního sání pouze uzavřený airbox s odstíněním od zdroje tepla. Právě prolínání horkého vzduchu od svodů do sání je hlavní problém originálního airboxu. Dalším je samotný zdroj čerstvého vzduchu, protože Supra je originálně vybavena pouze jedním vstupem vzduchu do airboxu. Karbonové sání Eventuri má proti tomu vstupy dva a pro závodní použití pak nabízí náhradu světlometu, která po odstranění krytu na airboxu znamená další přívod vzduchu. Jako dodatečná ochrana před teplým vzduchem je na straně výfukových svodů airbox opatřen tepelným štítem se zlatou termoizolací.

Systém přímého sání Eventuri pro Toyota Supra A90 (MK5) obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala nejvyšších standardů.

Sada se skládá z těchto dílů:
- karbonový airbox s dvěma vstupy čerstvého vzduchu
- sportovní kónický filtr Eventuri
- karbonové vedení vzduchu se vstupem s vnitřním průměrem 111 mm
- CNC obráběná příruba pro umístění teplotního snímače
- CNC obráběný výdech z trubky pro odvětrání
- tepelný štít se zlatou termoizolací
- laserem řezané kovové držáky
- silikonová spojka se sponami

Komponenty karbonového sání Eventuri pro Toyota Supra A90

Karbonový airbox s dvojitým přísunem čerstvého vzduchu:

Karbonový airbox Eventuri má v tomto případě dva hlavní úkoly - chránit filtr před zdroji tepla a zásobovat filtr dostatečným množstvím čerstvého vzduchu. Protože je sání umístěno v bezprostřední blízkosti výfukových svodů, je pro výsledný výkon zásadní zamezit průniku tepla do airboxu. Proto byl airbox navržen jako zcela uzavřený a navíc maximálně využívá prostor pod kapotou vozu. I samotná trubka vedoucí do airboxu prochází laserem řezaným těsnicím plátem s gumovým těsněním. Poslední úpravou je pak dodatečný štít směrovaný proti výfukovým svodům. Tento štít je navíc opatřen špičkovou zlatou termoizolací.

Airbox karbonového sání Eventuri pro Toyoyta Supra

Zcela uzavřená konstrukce airboxu s sebou nese nevýhodu v podobě omezeného přístupu čerstvého vzduchu k filtru. Originálně má Toyota Supra pouze jeden přívod vzduchu a to z oblasti nárazníku. Sání Eventuri však přidává další přísun vzduchu z oblasti mezi kolem a šasi. Pro využití tohoto zdroje čerstvého vzduchu prodloužilo Eventuri nátrubek na airboxu a opatřilo ho ochranou proti stříkání vody na filtr.

Dodatečně lze airbox doplnit ještě třetím vstupem vzduchu. Ten je originálně zaslepený, protože pro jeho funkci je nutné nahradit přední světlomet otevřenou náhradou Eventuri, která pak slouží jako další přísun vzduchu do airboxu. Toto použití je možné pouze pro závodní účely.

Karbonové sání Eventuri pro Toyota Supra MK5 A90

Karbonové vedení vzduchu:

Originální trubice vedení vzduchu má na sobě harmonikovou část, která umožňuje vzájemný pohyb mezi originálním airboxem a motorem. Tento vlnovec nicméně způsobuje nežádoucí turbulence ve vedení vzduchu. Trubici vedení vzduchu proto Eventuri nahradilo karbonovým dílem, který má hladkou stěnu a navíc zvětšený průměr, který se směrem k turbu zmenšuje postupně. Počáteční průměr trubice je celých 111 mm na vnitřní straně. Karbonové vedení je doplněno o kovové příruby (vyráběné pomocí CNC) určené pro umístění teplotního snímače a pro odvětrání klikové skříně.

Karbonové sání Eventuri pro Toyota Supra MK5 A90

Karbonové sání Eventuri pro Toyota Supra MK5 A90

Sportovní kónický filtr:

Eventuri používá sportovní bavlněné kónické filtry vyráběné dle vlastních specifikací. Dvojitá vrstva filtračního média je testována dle ISO, aby bylo potvrzeno, že splňuje ty největší nároky na kvalitu filtrace. Filtr je možné opakovaně vyčistit pro opětovné použití. Filtr má vrchlík i vnitřní protikus upravený tak, aby napomáhal směrování nasávaného vzduchu do motoru. Činná plocha filtru je pak výrazně větší než u klasických panelových filtrů.

Karbonové sání Eventuri pro Toyota Supra MK5 A90

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.