Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2022
ÚVOD > MOTOR A PERFORMANCE > WASTEGATE & ACTUATORY

Wastegate & actuatory

Wastegate (obtokový ventil turbodmychadla) je obdobou blow off ventilu (BOV) na straně sání. Jelikož je turbodmychadlo poháněno výfukovými plyny, ovlivňuje množství plynů rychlost otáčení turbíny a tím i plnicí tlak. Wastegate má za úkol při neúměrném nárůstu množství výfukových plynů otevřít ventil a průtok plynů tak snížit. Mechanicky tento úkon zajišťuje právě wastegate actuator. Pomocí wastegate actuator může být dle potřeby nastavena úroveň, kdy se otevírá wastegate a tím jednak ovlivnit plnicí tlak, a jednak chránit turbodmychadlo a motor před rizikem poškození.

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.