Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2019

Sportovní tlumič KONI Special-Active přední pro Volvo S70, r.v. 97-99

Chcete to nejlepší z obou světů, optimální ovladatelnost vozu a přitom maximální jízdní komfort? KONI Special Active tlumiče s patentovanou FSD technologií jsou jasnou volbou pro ty, kteří chtějí dobývat jak závodní okruhy ve volném čase, tak dálnice či hrbolaté silnice v běžném provozu.

Špičkový výkon pro váš vůz za každých podmínek!Celý popis

4 161 Kč
Cena je včetně DPH
Značka: KONI
Kód: 8745-1016
Přidat do seznamu
Oblíbené položky můžete přidávat až po přihlášení.
 

Logo KONITak jako se chameleon přizpůsobuje svému prostředí, se tlumiče KONI Active-Special přirozeně přizpůsobují různým podmínkám na silnicích a stylu každého řidiče. Nová generace tlumičů KONI Special-Active nabízí skvělou ovladatelnost vozu, bez kompromisů.

S využitím nejnovější generace patentované technologie KONI FSD (Frequency Selective Damping) tyto tlumiče účinně kontrolují pohyb tlumiče a jeho tuhost pro nejefektivnější průjezdy zatáčkami, ale zároveň se dokáží přizpůsobit nerovnostem a horším cestám, na kterých naopak zvyšují komfort jízdy a zlepšují kontakt s vozovkou. Jedná se o přímou odpověď KONI na elektronicky nastavitelné tlumiče, kterým se dokáží svou funkcí velmi přiblížit za zlomek ceny elektronických tlumičů.
 

Tlumič KONI Special-Active

KONI Special-Active

  • nejnovější technologie KONI FSD (Frequency Selective Damping)
  • osvědčená technologie použitá na více jak 1,5 milionu továrních vozů
  • větší bezpečnost a lepší ovladatelnost vozu
  • bezpečný a stabilní pocit z jízdy
  • bezkonkurenční alternativa vhodná pro nové i starší vozy
  • zlepšení jízdních vlastností nejen pro osobní vozy, ale i SUV, pickupy a další
  • technologie, která je přímou a účinnou odpovědí na drahé elektronické tlumiče
  • výkon pro řidiče a pohodlí pro spolujezdce v jednom produktu

 


Technologie KONI ACTIVE

Jako světový leader ve vývoji a produkci vysoce výkonných tlumičů, vyvíjí KONI technická řešení, která budou spojována jedním konkrétním cílem: naplnit očekávání uživatelů napříč jednotlivými světovými trhy a jejich požadavky.

Tlumení vozidel bylo vždy určitým kompromisem mezi komfortem a ovladatelností. Výborným příkladem jsou vozy Formule 1, které nabízí dokonalé vlastnosti z pohledu výkonu a ovladatelnosti vozu, ale v podstatě nulový komfort. V běžném provozu však očekáváme zpravidla vysokou úroveň komfortu v kombinaci s bezpečím a dobrou ovladatelností vozu. Takového výsledku však nelze dosáhnout pomocí konvenčních řešení. Jedním ze současných řešeních jsou elektronicky nebo pneumaticky ovládané tlumiče, nicméně jejich velkou nevýhodou je velmi vysoká cena a časově náročné nastavení, aby fungovaly správně.

Řešením jsou tlumiče KONI s tlumicí technologií ACTIVE. Tyto byly specificky navrženy zejména pro osobní a sportovně založené vozy a s technologií KONI FSD (Frequency Selective Damping) dokonale kombinují jízdní komfort s přesným řízením a ovladatelností vozu. Protože se však jedná o čistě mechanické řešení, odpadá velká finanční zátěž a další nevýhody spojené s elektronicky ovládanými tlumiči.

KONI Special Active jsou vaší jasnou volbou pro vyřešení přetrvávající touhy po získání větší jistoty v zatáčkách spolu se zachováním komfortu.

Princip technologie FSD

V základu lze pro zjednodušení rozdělit požadavky na chování tlumiče do dvou oblastí frekvence tlumení:

1. pro získání komfortu u podvozku pracujícího ve vysokém frekvenčním rozsahu (+/- 10 Hz) je třeba dosáhnout nízké úrovně tlumení, aby bylo dosaženo požadovaného komfortu

2. pro maximální ovladatelnost vozu s podvozkem pracujícím v nízkem frekvenčním rozsahu (+/- 1 Hz) je nezbytné dosáhnout vysoké úrovně tlumení, aby byla zachována ovladatelnost a stabilita vozu

Konvenční tlumiče nejsou schopny měnit svou charakteristiku a tak se nedokáží přizpůsobit potřebám vozu v daných podmínkách. Pokud ale dokáže tlumič měnit svůj tlumicí charakter, pak je schopen naplnit oba požadavky - jak na komfort, tak na maximální ovladatelnost.

A přesně takové jsou tlumiče KONI Special Active!

Společnost KONI se sídlem v Nizozemí je jedním z předních výrobců tlumičů na světě již od roku 1857! Jejich produkty jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších materiálu. Prozkoumejte svět KONI online a objevte širokou škálu tlumičů pro automobily, autobusy, kamiony, přívěsy, vlaky a dokonce i obranné průmyslové aplikace.

Naše společnost Escape6 s.r.o. je oficiálním dovozcem kompletního sortimentu značky KONI do ČR.

 

Parametry a specifikace

Značka vozu
Volvo
Model
S70 mimo AWD, T5-R
Rok výroby
97-99
Typ
KONI Special-Active
Umístění
přední
Technické poznámky
Nepasuje na vozy s automatickým nastavením výšky.

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.