Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2020
  • Blog
  • Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+
David 27.03.2020 1285x

Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+

Jednou z činností, kterou jsme v Escape6 dlouhá léta opomíjeli je ladění řídicích jednotek. Když pomineme samostatné řídicí jednotky ABT Sportsline, tak jsme se pod kapotou věnovali výhradně příslušenství pro podporu výkonu, zvýšení odolnosti motoru a zlepšení vzhledu pod kapotou. Svou roli v tom určitě sehrálo i to, že jako vždy jsme nechtěli nabídnout jen průměrný produkt, ale naopak prověřenou úpravu se špičkovým zákaznickým servisem. A to přišlo shodou okolností spolu s oslavou 20. výročí založení naší firmy. K narozeninám jsme si tak dali dárek, který určitě ocení celá řada z vás. Rozšířili jsme totiž sortiment britské firmy Racingline Performance právě o ladění řídicích jednotek, které tato firma nabízí pod jménem OEM+.

Racingline Performance patří mezi úpravce koncernových vozů (Volkswagen/Audi/Seat/Škoda) s největšími zkušenostmi, které sbírali už v devadesátých letech stavbou závodních vozů pod jménem Volkswagen Racing a v profesionálním motorsportu se angažují dodnes, mimo jiné také v šampionátu TCR. Tyto zkušenosti pak uplatňují právě při vývoji software pro řídicí jednotky. Oproti jiným společnostem, které pouze mění některé hodnoty v mapě řídicí jednotky, Racingline Performance využívá přímého propojení s automobilkou a vyvíjí své mapy zcela od základu tak, jak to dělá i sama automobilka.

Není se tak čemu divit, že v podstatě ihned po ohlášení, že je v ČR možné ladit vozy pomocí softwaru Racingline Performance, se objevil zájem o tyto úpravy. Prvním vozem, který od nás software OEM+ dostal byl Volkswagen Golf 7 R. Ten byl navíc na úpravu řídicí jednotky nachystán v podstatě kompletní hardwarovou výbavou z nabídky Racingline Performance, která čítala zvětšený intercooler, sportovní sání R600 včetně silikonového vedení a zvětšeného vstupu do turbodmychadla, olejový management s oil catch tank nádobou a jako třešničku na dortu také veškerá dostupná kovová víčka nádob pod kapotou vozu.

Racingline Performance Golf 7 R

Jako vždy, i tento motor prošel před úpravou řídicí jednotky diagnostikou, která má zamezit možným komplikacím v případě, že by byl navýšen výkon motoru, který není zcela v pořádku. I přesto, že Racingline nabízí možnost nastavit v řídicí jednotce i například zvýraznění tzv. Pops&Bangs (střílení do výfuku), vzhledem k civilnímu využití tohoto vozu zvolil majitel zcela čistou verzi úpravy Stage1, která naplno využívá potenciál použitých komponentů a posouvá schopnosti vozu o značný kus dále. Výkon po úpravě poskočil k hranici 370 k a podporuje ho krouticí moment 471 Nm. Projev není přitom nijak agresivní, je příjemně dávkovatelný a zbytečně nepřetěžuje automatickou převodovku DSG. Nejlépe to vyjadřují přímo slova majitele:

 

"Půl roku jsem marně čekal, kde mi udělají tenhle plně funkční poklidnej soft
a konečně se tu našel vhodný dealer.
Projel jsem si úsek, co jezdím
dlouho a tam jsem přišel, že je perfektní, jak se to chová...celkově pružnost + DSG dokonalé!"

 

 

Fotogalerie

Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+ Zvýšení výkonu díky softwaru Racingline OEM+


APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.