Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Shop roku 2020

Karbonové sání Eventuri pro Audi RSQ3 F3 (2019+)

Špičková Karbonová sada přímého sání od britského výrobce Eventuri, s integrovaným vzduchovým filtrem. Kit sání Eventuri se vyznačuje propracovaným patentovaným designem pro maximální optimalizaci toku vzduchu. Toto není obyčejný vzduchový filtr s tepelným štítem, ale unikátní sada s tvarem pouzdra, které usměrní tok vzduchu a zvýší účinnost turba.Celý popis

Značka: Eventuri
Kód: EVE-RSQ3-CF-INT
Přidat do seznamu
Oblíbené položky můžete přidávat až po přihlášení.
 

Karbonový kit sání Eventuri pro Audi RSQ3 F3 včetně

Nárůst výkonu naměřený na voze se sériovým turbodmychadlem: 15-18 k
Nárůst výkonu naměřený na voze s hybridním turbodmychadlem: 25-30 k

Sání vycházející ze sady pro Audi RS3 specificky upravené pro použití na vozech Audi RSQ3. Sání Eventuri bylo vyvinuto tak, aby poskytovalo maximální možný průtok vzduchu při zachování co nejnižších teplot nasávaného vzduchu. Jednotlivé komponenty jsou navrženy s důrazem na zcela hladké proudění vzduchu do turbodmychadla bez restrikcí. Průměr trubice k turbodmychadlu má průměr 103 mm (těsně nad 4") a průměr samotného filtru je neuvěřitelných 210 mm (8,3") s celkovou filtrační plochou 130000 mm2.

Filtr je umístěn v patentovaném karbonovém airboxu, který beze zbytku využívá volný prostor pod kapotou vozu a plynule navazuje na nasávací difuzor se zvětšeným otvorem. Ten celé sání uzavírá a zároveň umožňuje vzájemný pohyb mezi ním a airboxem. Výsledkem je kapacita proudění vzduchu neuvěřitelných 23786 l/min.

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RSQ3 F3

Systém přímého sání Eventuri pro Audi F3 RSQ3 obsahuje řadu komponentů, které byly vyvinuty pro tento konkrétní model vozu a vyrobeny s maximální pečlivostí tak, aby sada dosahovala co nejvyššího výkonu i při použití na extrémně upravených vozech.

Sada se skládá z těchto dílů:
- Karbonový airbox s výstupem 103 mm
- Vysoce výkonný vzduchový filtr
- Karbonový nasávač čerstvého vzduchu se zvětšeným vstupem
- Karbonové vedení k turbu s vnitřním průměrem 103 mm
- Adaptér pro zapojení OPF filtru pevných částic
- Tepelný štít se zlatou termoizolací
- Laserem řezané držáky
- Silikonová odvětrávací hadice
- Silikonové spojky a redukce

 

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3


 

Eventuri karbonový airbox:

Kompletní airbox sání Eventuri pro Audi RSQ3 F3 se skládá z vysoce výkonného vzduchového filtru umístěného v karbonovém pouzdru s patentovaným tvarem, které je opatřeno laserem řezanými kovovými držáky. Samotný tvar airboxu zajišťuje hladké laminární proudění přímo k turbodmychadlu bez nežádoucích restrikcí nebo víření.

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3

Princip patentovaného airboxu Eventuri je dobře viditelný na obrázku níže. Oproti běžným sáním, kde dochází k redukci mezi funkční plochou filtru a vedením vzduchu do motoru na extrémně krátké vzdálenosti, využívá Eventuri k přechodu mezi samotným filtrem a vedením vzduchu celou délku airboxu. Díky tomu nedochází na vstupu do vedení vzduchu k přetlaku a restrikci, ale vzduch proudí hladce k turbodmychadlu.

Porovnání běžného sání s patentovaným airboxem Eventuri

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

 

Kónusový vzduchový filtr:

Aby bylo dosaženo maximální průchodnosti vzduchu i pro extrémně upravené vozy RS3Q, bylo třeba kompletně přepracovat původní filtr z předchozí verze sání Eventuri pro RSQ3. Velikost filtru byla zvětšena tak, jak volný motorový prostor Audi RSQ3 umožňuje. Výsledkem je filtr s vnějším průměrem 210 mm (8,3") a jeho propustnost vzduchu v novém sání Eventuri je 23786 l/min. Samotné filtrační médium je vyrobeno dle certifikací ISO, aby byla zaručena filtrační schopnost v souladu s OEM standardy. Filtr není impregnován olejem. Na obrázku níže můžete vidět porovnání vzduchového filtru původní a nové verze sání (označené na obrázku jako Stage 3) pro RSQ3.

Porovnání vzduchového filtru Eventuri standardní verze a Stage 3 pro Audi RS3

Karbonové vedení pro přívod vzduchu:

Přívodní vedení do samotného airboxu je zajištěno rozměrným nasávačem, který zapadá na jedné straně do originálního vstupu čerstvého vzduchu na čelní straně vozu a na druhé přímo navazuje na airbox Evenuri. Na straně směřující k airboxu je nasávač opatřen pružným gumovým těsněním, díky kterému do airboxu neproniká horký vzduch z motoru. Zároveň umožňuje flexibilní pohyb sání během vibrací a výkmitů motoru. Samotný tvar nasávače pak naplno využívá volný prostor pod kapotou vozu a směruje maximální možné množství vzduchu do airboxu. Oproti standardní verzi sání je pak vstupní otvor zvětšen nad úroveň originálního krytu chladičové stěny a využívá tak většího množství čerstvého vzduchu za kapotou vozu.

Ujistili jsme se také o tom, že nasávač je kompatibilní se zvětšenými aftermarket škrticími klapkami.

Nasávač karbonového sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3

Nasávač karbonového sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3

 

Karbonová sací trubice:

Trubice pro vedení vzduchu od filtru k turbodmychadlu je vyrobena ze 100% prepreg karbonu se zcela hladkým vnitřním povrchem. Vnitřní průměr této trubice je u sání Eventuri celých 103 mm a bez jakýchkoliv restrikcí a ztráty tlaku vede vzduch od filtru do turbodmychadla.

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

 

Tepelný štít:

Protože turbodmychadlo generuje vysoké teplo, navrhli jsme tepelný štít, který chrání karbonovou sací trubici. Štít je opatřen černým práškovým lakem, aby v motorovém prostoru nepůsobil rušivě a je opatřen zlatou termoizolací pro odraz tepla sálajícího od turbodmychadla.

POZOR: Tepelný štít nemusí být kompatibilní se všemi dostupnými upgrady turbodmychadel a výfukových svodů.

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

 

 

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

 

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

Karbonové sání Eventuri Stage 3 pro Audi RS3 8V

Naše společnost Escape6 je exkluzivním dovozcem a distributorem karbonových sání Eventuri pro Českou republiku, Slovenskou republiku a Slovinsko.

O společnosti Eventuri

Společnost Eventuri vznikla ve Velké Británii pod rukama leteckých inženýrů, kteří sdíleli společnou vášeň pro úpravy vozů. Začali se zabývat výrobou vzduchových sání s využitím těch nejmodernějších technologií a materiálů, protože nebyli spokojeni s technickým zpracováním sportovních sání na tehdejším trhu. Svým přístupem a znalostmi, které převedli do celého procesu vývoje a výroby se značka Eventuri dostala na samotný vrchol mezi výrobci sportovních sání. Produkty Eventuri se vyznačují optimálním tokem vzduchu, díky které se zvýší činnost turba. Jednou z nejvýznamnějších kvalit sání je zejména prvotřídní design, díky kterému neunikne pozornosti a obdivu ani prostor pod kapotou.

Parametry a specifikace

Značka vozu
Audi
Model
RSQ3
Typ vozu
F3

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Naše společnost Escape6 působí na trhu již od roku 2000. Náš otevřený a pozitivní přístup k úpravám vozů kromě mnohaletých zkušeností pramení z nadšení celého našeho týmu. Každý z nás je skutečným automobilovým nadšencem a díky tomu se dokážeme ztotožnit s vaší ideou úprav, ať už se jedná o vůz soutěžící v soutěžích Show&Shine, na závodních okruzích, nebo v nehostinném terénu. Sami aktivně navštěvujeme automobilové výstavy po celém světě, stejně jako tuzemské tuningové výstavy, srazy a akce, kde nás můžete potkat s našimi vlastními upravenými vozy.

Těšíme se na setkání s vámi v našem showroomu v Praze Čestlicích, který je na ploše více než 400 m2 doslova napěchován tím nejlepším, co současný světový tuning nabízí. Ať už hledáte pouze drobné doplňky nebo autokosmetiku, anebo chcete váš vůz kompletně „vytunit“, u nás jste na správném místě! A nezapomeňte nás sledovat i na sociálních sítí, kde se dozvíte i něco ze zákulisí naší firmy.

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.