Shop roku 2016

Tepelné izolace

Vysoké teploty jsou často nepřítelem výkonu a zároveň představují riziko pro některé životně důležité části vozidel. Abychom vysoké teploty udržely u svého zdroje, případně zamezili jejich přenášení na ostatní části, přinášíme vám širokou a ucelenou nabídku řešení od předních světových výrobců, amerických společností DEi a Thermo Tec.

Tyto společnosti se zaměřují na boj s negativními vlivy sálavého a kontaktního tepla a od začátku svého působení na trhu kladou důraz na neustálý vývoj a využívání těch nejmodernějších a nejkvalitnějších materiálů. Díky špičkovým vlastnostem jsou tyto izolace dnes využívány nejen v automobilismu, ale i leteckém, vojenském nebo například i zdravotnickém průmyslu.

Možnosti použití tepelných izolací Thermo-tec jsou téměř nekonečné. V současnosti nabízí obě společnosti více než 130 produktů pro blokaci tepla v jeho zdroji nebo naopak ochranu choulostivých částí vozu před sálavým teplem. V současnosti jsou tepelně izolační produkty aktivně využívány v podstatě ve všech myslitelných motoristických disciplínách od okruhových závodů, rally, závodech ve sprintech, driftování, off-road závodech a mnoha dalších. Jejich použití chrání důležité části vozu a například snížení teploty nasávaného vzduchu či udržení teploty uvnitř výfukové soustavy také zvyšuje výkon motoru.

Nejčastější účely využití tepelných izolací v automobilu:
- omotání výfukových svodů
- obalení výfukové části turbodmychadel
- izolování prostoru řidiče
- ochrana choulostivých dílů jako je startér, akumulátor a další
- ochrana kabeláže, hadic, trubek
- ochrana zapalovacích kabelů
- tepelné odstínění sacích trubek
a mnoho dalších

Více

Vysoké teploty jsou často nepřítelem výkonu a zároveň představují riziko pro některé životně důležité části vozidel. Abychom vysoké teploty udržely u svého zdroje, případně zamezili jejich přenášení na ostatní části, přinášíme vám širokou a ucelenou nabídku řešení od předních světových výrobců, amerických společností DEi Design Engineering a Thermo Tec. Omotání výfukových svodů by mělo být...

Více ->

Spreje na termo izolační pásky od výrobců DEi Design Engineering nebo Thermo Tec slouží k prodloužení životnosti tepelně izolačních pásek se základem ze skelných vláken (nepoužívají se u titanových pásek). Použití spreje chrání pásku protě vnějším vlivům, otěru nebo úniku provozních kapalin. Kromě použití na ochranu termo izolačních pásek se dají výborně použít jako barevný sprej pro tepelně...

Více ->

Samolepicí tepelně izolační pláty a pásky DEi Design Engineering a Thermo Tec jsou velice oblíbené díky jejich snadné aplikaci. Jednoduše stačí zvolit plát o vhodném rozměru, pomocí nůžek nebo nože tvarově upravit dle potřeby a nalepit na povrch, který má být před teplem chráněn. Kromě celoplošného použití lze například samolepicí termo izolační pásky použít k ochraně kabeláže, hadic a dalších...

Více ->

Tepelně izolační pláty najdou ideální využití jako tepelné odstínění prostoru pro posádku vozu, do dveřních výplní nebo pod kapotu motoru. Kromě tepelné izolace dokáže pohlcovat nežádoucí akustický hluk. Pro aplikaci je doporučeno použít lepidlo ve spreji Thermotec.

Více ->

Ohnivzdorné tlumicí koberce slouží k potlačení vyzařovaného tepla a akustického hluku. Splňují standardy FMV203 a jsou tak ideální k použití například v nákladních vozech, karavanech, autobusech, letadlech apod. Pro aplikaci je doporučeno použít lepidlo ve spreji Thermotec.

Více ->

Izolační návleky na turbo byly vyvinuty za účelem ochrany, zvýšení výkonu a eliminaci tzv. turboefektu dmychadla. Díky možnosti upravení velikosti jednoduchým seříznutím je možné obal použít na téměř libovolné turbo. Sada obsahuje obal na turbodmychadlo, termopásku a stahovací pásky pro montáž.

Více ->

Izolační obal na svody nabízí výbornou tepelnou izolaci s minimální náročností montáže. Flexibilní obal se jednoduše převlékne a zasponkuje pokovenou stranou směrem ven. Tato pokovená strana zaručuje ochranu povrchu svodů před vnějšími vlivy a před kontaktem s chemickými látkami jako palivo, olej apod.

Více ->

Tepelně izolační návleky jsou ideální pro ochranu vedení provozních kapalin, kabeláže, startovacích kabelů a dalších dílů. Na předmět, který má být chráněný proti extrémním teplotám se návlek aplikuje navléknutím, takže je třeba odstranit koncovky, fitinky či konektory, které by mohly bránit v aplikaci izolačního návleku. Nabízíme rozmanitou nabídku produktů amerických výrobců DEi Design...

Více ->

Tepelně izolační objímky Thermo-tec Thermo sleeve jsou ideální pro ochranu kabeláže či hadicového vedení. Na rozdíl od návleků není nutné kabelový svazek čí hadici demontovat. Jednoduše ji obtočíte a zajistíte pomocí suchého zipu, kterým jsou Express sleeve objímky opatřeny. Dlouhodobě dokáží tyto objímky odrážet až 90% sálavého tepla a odolávat teplotám až 1100°C.

Více ->

Stahovací pásky zaručují pevné zajištění termoizolační pásky na svém místě. Jsou vyrobeny z nerezu a vybaveny jednoduchým jisticím systémem. Pásky je možné zkracovat na požadovanou délku.

Více ->

V široké nabídce společnosti Thermo-tec naleznete i tepelné izolace pro konkrétní specifické použití jako je izolace akumulátoru, startéru, sací hadice, výfukových tlumičů, kulisy řazení a další. Tyto izolační kity vycházejí z dlouholetých zkušeností společnosti Thermo-tec a jejich použití je tak vysoce efektivní a aplikace přitom velmi jednoduchá.

Více ->

Originální příslušenství Thermotec Vám usnadní aplikaci tepelných izolací a pomáhá zajistit jejich správnou funkci.

Více ->

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.

Náš tým nadšenců Vám rád poradí s výběrem zboží.

Přijďte si vybrané produkty prohlédnout do naší prodejny.

Zobrazit plnou verzi