Shop roku 2016

Thermo-tec tepelné izolace

Americká společnost Thermo-tec se již od roku 1987 zabývá vývojem a výrobou těch nejmodernějších a nejúčinnějších tepelných izolací pro použití v automobilovém, leteckém, ale například i zdravotnickém průmyslu. Odjakživa klade Thermo-tec důraz na vývoj a zkušenosti za použitím těch nejmodernějších a nejúčinnějších materiálů s cílem eliminovat negativní vlivy sálavého a kontaktního tepla.

Možnosti použití tepelných izolací Thermo-tec jsou téměř nekonečné. V současnosti nabízí více než 130 produktů pro blokaci tepla v jeho zdroji nebo naopak ochranu choulostivých částí vozu před sálavým teplem. V současnosti jsou produkty Thermo-tec aktivně využívány v podstatě všech myslitelných motoristických disciplínách od okruhových závodů, rally, závodech ve sprintech, driftování, off-road závodech a mnoha dalších.

Nejčastější účely využití tepelných izolací Thermo-tec:
- omotání výfukových svodů
- obalení výfukové části turbodmychadel
- izolování prostoru řidiče
- ochrana choulostivých dílů jako je startér, akumulátor a další
- ochrana kabeláže, hadic, trubek
- ochrana zapalovacích kabelů
- tepelné odstínění sacích trubek
a mnoho dalších

Více

Izolační pásky snižují teplotu v motorovém prostoru a pomáhají účinnějšímu odvodu výfukových spalin čímž zvyšují výkon vozu. Tepelně izolační pásky...

Standardní izolační pásky| Grafitové izolační pásky| Měděné izolační pásky| Lava Rock izolační pásky| Více ->

Thermotec spreje na izolační pásky zaručují jejich delší životnost a odolnost proti vnějším vlivům. Dále je možné je použít samostatně jako teplotně odolnou barvu ve spreji s odolností do 650°C. V nabídky naleznete spreje ve stříbrném, černém nebo měděném odstínu.

Více ->

Samolepicí tepelná izolace může být použita k ochraně lakovaných nebo plastových dílů vystavených působení vyššího tepla. Dokáže odolávat krátkodobě teplotám i přes 1000°C. Dlouhodobě odolává teplotám cca 150°C. Izolace může být lepena plošně nebo jí můžou být oblepeny hadice či kabely.

Více ->

Tepelně izolační pláty najdou ideální využití jako tepelné odstínění prostoru pro posádku vozu, do dveřních výplní nebo pod kapotu motoru. Kromě tepelné izolace dokáže pohlcovat nežádoucí akustický hluk. Pro aplikaci je doporučeno použít lepidlo ve spreji Thermotec.

Více ->

Ohnivzdorné tlumicí koberce slouží k potlačení vyzařovaného tepla a akustického hluku. Splňují standardy FMV203 a jsou tak ideální k použití například v nákladních vozech, karavanech, autobusech, letadlech apod. Pro aplikaci je doporučeno použít lepidlo ve spreji Thermotec.

Více ->

Izolační návleky na turbo byly vyvinuty za účelem ochrany, zvýšení výkonu a eliminaci tzv. turboefektu dmychadla. Díky možnosti upravení velikosti jednoduchým seříznutím je možné obal použít na téměř libovolné turbo. Sada obsahuje obal na turbodmychadlo, termopásku a stahovací pásky pro montáž.

Více ->

Izolační obal na svody nabízí výbornou tepelnou izolaci s minimální náročností montáže. Flexibilní obal se jednoduše převlékne a zasponkuje pokovenou stranou směrem ven. Tato pokovená strana zaručuje ochranu povrchu svodů před vnějšími vlivy a před kontaktem s chemickými látkami jako palivo, olej apod.

Více ->

Tepelně izolační návleky byly navrženy pro ochranu kabelů, elektroinstalace a hadic před vysokými teplotami. Vybrané návleky dokáží krátkodobě odolávat teplotám až 1200°C a dlouhodobě až 260°C. Flexibilní tepelně izolační návleky Thermo-Flex nabízí vysoký stupeň ochrany proti vysokým teplotám (do 400°C), proti oděru a zároveň poskytují tvarovou podporu hadicím a kabelovým svazkům. Díky několika...

Více ->

Tepelně izolační objímky Thermo-tec Thermo sleeve jsou ideální pro ochranu kabeláže či hadicového vedení. Na rozdíl od návleků není nutné kabelový svazek čí hadici demontovat. Jednoduše ji obtočíte a zajistíte pomocí suchého zipu, kterým jsou Express sleeve objímky opatřeny. Dlouhodobě dokáží tyto objímky odrážet až 90% sálavého tepla a odolávat teplotám až 1100°C.

Více ->

Stahovací pásky zaručují pevné zajištění termoizolační pásky na svém místě. Jsou vyrobeny z nerezu a vybaveny jednoduchým jisticím systémem. Pásky je možné zkracovat na požadovanou délku.

Více ->

V široké nabídce společnosti Thermo-tec naleznete i tepelné izolace pro konkrétní specifické použití jako je izolace akumulátoru, startéru, sací hadice, výfukových tlumičů, kulisy řazení a další. Tyto izolační kity vycházejí z dlouholetých zkušeností společnosti Thermo-tec a jejich použití je tak vysoce efektivní a aplikace přitom velmi jednoduchá.

Více ->

Originální příslušenství Thermotec Vám usnadní aplikaci tepelných izolací a pomáhá zajistit jejich správnou funkci.

Více ->

Jsme rychlí - skladové položky expedujeme do 24 hodin.

Máme vlastní sklad a většinu sortimentu držíme skladem.

Náš tým nadšenců Vám rád poradí s výběrem zboží.

Přijďte si vybrané produkty prohlédnout do naší prodejny.

Zobrazit plnou verzi